Pozytywny Żłobek nr 8

LOKALIZACJA

Od 1 kwietnia 2022 roku tworzymy naszą historię i dokładamy wszelkich starań, aby było to miejsce, gdzie rodzice bez żadnych obaw pozostawią swoje pociechy, na opiekę dzienną.

Atutem żłobka jest jego atrakcyjne położenie przy ul. Piecewkiej 12 w gdańskiej dzielnicy Piecki – Migowo.

Lokal nasz jest bardzo przestronny, o powierzchni ponad 460 m2, sale są duże, widne i dobrze zagospodarowane. Spełniają wszystkie wymogi sanepidu oraz straży pożarnej. Do każdej sali przynależy łazienka. Posiadamy dużo zabawek, oraz materiałów edukacyjnych, plastycznych, na nudę nie będzie narzekał tu żaden maluszek. W budynku pracuje wentylacja mechaniczna zapewniająca stałą cyrkulację i wymianę powietrza w salach.

Możemy również pochwalić się dużym, przestronnym ogrodem i placem zabaw, gdzie często bawimy się wesoło, wdychamy świeże powietrze i dbamy o ruch, bo w zdrowym ciele zdrowy duch.

KADRA

W placówce funkcjonują cztery grupy po maksymalnie 25 dzieci. Nad każdą grupą opiekę sprawują wykwalifikowane opiekunki i ich pomoce. Ciocie są bardzo zaangażowane, kreatywne, troskliwe i w pełni oddane swojej pracy. Pracujemy w duchu „Porozumienia Bez Przemocy” i „Pozytywnej Dyscypliny”. Jesteśmy otwarci na szeroko pojętą współpracę z dziećmi i rodzicami. Wszyscy nasi pracownicy są przeszkoleni z udzielania pierwszej pomocy dzieciom.

WYŻYWIENIE

Posiłki do naszego żłobka dostarcza firma cateringowa GastroHouse. Oprócz menu podstawowego oferujemy możliwość przygotowania przez dietetyka menu dla dzieci ze szczególnymi potrzebami żywieniowymi. Specjalistyczne diety są układane w taki sposób, aby jak najmniej różniły się od diety podstawowej. Związane jest to z psychologią żywienia, aby dziecko mające odmienną dietę nie czuło się izolowane.

Podajemy w ciągu dnia pięć posiłków:

8.45 – śniadanie
10.00 – II śniadanie
11.15 – I danie obiadowe
14.15 – II danie obiadowe
15.30 – podwieczorek

Rozliczane wg obecności dziecka.

ZAJĘCIA

Placówka czynna jest w godz. 7:00-17:00 – istnieje możliwość korzystania tylko z częściowego zakresu opieki, natomiast ponoszona przez rodziców opłata pozostaje bez zmian. W ramach opieki realizowane są:

Angielski przez zabawę. Głównie w postaci piosenek, oraz w każdym tygodniu tematycznym wdrażanie pojedynczych słówek. Sposób taki jest dobry, gdyż dzieci osłuchają się z językiem, i nie będą miały problemu z oswajaniem się z nim oraz uczeniem. Będziemy zaczynać od podstaw, emocje, zwierzęta, czynności, etc.

Rytmika to zajęcia muzyczno – ruchowe kształtujące w dzieciach wyczucie rytmu i słuch muzyczny.

Zajęcia ruchowe ogólnorozwojowe wspierające rozwój dzieci na odpowiednim poziomie. Dużo spacerów i wyjść. Dodatkowo dużo zajęć w ciągu dnia i zabaw związanych z ruchem. Angażowanie dzieci w zabawy ruchowe,  przyzwyczajanie do sportu. Nic na siłę, formy zabawy.

Zajęcia sensoryczno – plastyczne – to zajęcia plastyczne z wykorzystaniem wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji a nawet smaków. Taki rodzaj zajęć oddziałuje na wszystkie zmysły jednocześnie i pomaga dzieciom rozwijać nieskrępowaną aktywność na wszelkich płaszczyznach. Wszystkie materiały używane w prowadzeniu zajęć są bezpieczne, zazwyczaj także jadalne.

Regularne konsultacje z logopedą i psychologiem – spotkania cykliczne, głównie poprzez zabawę i „luźne” spędzanie czasu.

CENNIK

WPISOWE (jednorazowe, bezzwrotne) – 300,00 PLN

CZESNE (stałe, naliczane z góry za dany miesiąc) – 1200,00 PLN/m-c istnieje możliwość obniżenia opłaty o dotację żłobkową oraz Gdański Bon Żłobkowy https://www.gcs.gda.pl/gdanski-bon-zlobkowy/ (dla osób spełniających kryteria)

POSIŁKI (wg obecności, naliczane z dołu za dany miesiąc) – 16,00 PLN/dzień

Rodziców, zainteresowanych zapisaniem dziecka do żłobka prosimy o wypełnienie FORMULARZA REKRUTACYJNEGO i wysłanie na adres: zlobek.piecki@pozytywneinicjatywy.pl

Formularz rekrutacyjny dostępny jest również w naszej placówce,

ul. Piecewska 12, 80-288 Gdańsk

W przypadku pytań, prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 538 127 653